ciekawe strony

Portal www.rodzina.pttk.pl poleca:

- strony Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego:

www.pttk.pl

strona główna Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego

www.mlodziez.pttk.pl

jeśli jesteście młodzi ciałem i duchem, polecamy stronę stworzoną specjalnie dla Was, miejsce gdzie podane w ciekawej szacie znajdziecie informacje nie tylko poważne informacje

www.narowerze.pttk.pl

nie tylko na Rok Turystyki Rowerowej strona o przygodach dla miłośników "stalowych rumaków"
www.malopolska.szlaki.pttk.pl by wiedzieć skąd dokąd w Małopolsce

www.turystykadlawszystkich.pl

strona dla prawdziwych twardzieli (serio!), czyli dla tych, którzy mimo dysfunkcji ruchowej aktywnie podróżują po Polsce i świecie

www.edueko.pttk.pl

ekologia jest w modzie, a dla prawdziwego turysty dbanie o środowisko to obowiązek, na stronie dowiecie się m.in. jak być EKO na szlaku, poznacie niezbędną terminologię, parki narodowe i krajobrazowe

www.rokturystykirodzinnej.pttk.pl

jak sama nazwa wskazuje strona dotyczy Roku Turystyki Rodzinnej - przypomnijcie sobie co działo się w roku 2011 w PTTK

www.rodzina.pttk.pl

nie można pomijać samych siebie ;-)

www.facebook.com/rodzina.pttk

a że dostępni jesteśmy także na portalu społecznościowym, zapraszamy również do polubienia...

Strony prowadzone przez turystyczne rodzinki:

www.wnogi.blox.pl stronę prowadzą Aldona i Bartosz Kucharscy
stronę prowadzą Katarzyna i Marek Szewczykowie z Krakowa
www.kajtostany.peron4.pl stronę prowadzą Aleksandra i Zbigniew Gałęza z Krakowa
stronę prowadzą Renata i Łukasz Borys z Dąbrowy Górniczej
www.indicieszyn.blogspot.com stronę prowadzi Beata Tyrna z Cieszyna
www.naszerodzinnepodroze.blogspot.com stronę prowadzi Nina NM (mama Zary) z Londynu
www.podrozezmamaitata.wordpress.com stronę prowadzi Adela Jakielaszek z Wrocławia
www.facebook.com/ElblaskieOgonkiNaSzlaku profil prowadzi Alicja Gronek z Elbląga
www.biesydwa.pl stronę prowadzi Anna Dobies z Warszawy

- inne przydatne adresy internetowe:

www.natatry.pl

Twoje spojrzenie na Tatry - opisy wypraw, opisy szlaków.

www.pieknywschod.pl

strona mogąca być doskonałą podpowiedzią gdzie wybrać się na weekendową wycieczkę lub na wakacje. Zamieszczone informacje obejmują województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie.

www.erys.pl

leśny wortal edukacyjny Las Rysia Erysia - strona, która warto przeglądać razem z www.edueko.pttk.pl

www.czaswlas.pl/bezpieczenstwo-w-turystyce

strona o tym, jak bezpiecznie podróżować po lasach

www.turystyka.konin.pl

a może wybieracie się w rejon wschodniej Wielkopolski, do krainy śluz, kanałów wodnych, połączonych jezior i znanego nie tylko w kraju Lichenia? Swoje pierwsze kroki skierujcie do CIT w Koninie. Oczywiście pracownicy zachęcają również do kontaktu telefonicznego i pocztą elektroniczną.

www.szlaki.net.pl

jeśli jednak preferujecie góry, to dobrze jest wstępnie przekalkulować trasę tak by każdy, także ten najmłodszy, mógł czerpać radość ze wspólnej wędrówki.

www.endomondo.com/download/

gdziekolwiek was los nie rzuci warto zapamiętać gdzie się było. W konkursie turystycznej rodzinki zachęcamy do spisywania wspomnień w postaci kronik. Można w nich wykorzystać także zapis GPS swojej podróży. Ułatwi to aplikacja dostępna pod adresem obok.

www.mos.gov.pl

strona Ministerstwa Ochrony Środowiska, a na niej aktualne wydarzenia edukacyjne

www.malypodroznik.pl

strona dla podróżujących z dziećmi, czyli dla wszystkich turystycznych rodzinek

www.wakacjezdzieciakiem.pl

nazwa strony mówi sama za siebie - kolejna strona dla turystycznych rodzinek

www.zamki-gotyckie.pl

Serwis oferuje wiele cennych informacji zdobytych w czasie podróży autora dla osób chcących zwiedzić budowle wznoszone w epoce średniowiecza oraz planujących podróż w przeszłość, aby odkryć na imprezach historycznych dawne zwyczaje, rzemiosło oraz życie codzienne panujące setki lat temu.

www.klub-karpacki.org/klubik.html (strona główna)

www.picasaweb.google.com/klubik.karpacki (fotorelacje)

"Klubik Karpacki" - organizujemy wycieczki, na które wybieramy się z dziećmi. Staramy się, aby klubikowe wycieczki były swym charakterem możliwie zbliżone do wycieczek klubowych. Różnice - w zasadzie - wynikają tylko ze specyfiki uczestnictwa dzieci i wbrew pozorom nie muszą być i nie są aż tak znaczące.

www.czymzajacmalucha.pl Blog o zabawkach, zabawach i książkach dla dzieci.

Macie propozycje innych przydanych stron w rodzinnym podróżowaniu? - piszcie:

poczta@rodzina.pttk.pl

Patroni honorowi: